6.kapitolka

23. října 2007 v 19:59 | Lightsoul |  Světlo vs temnota
No co dodat je tu další, snad se bude líbit.

"Asi tak před tisíci lety, v době kdy žol slavný kouzelník Merlin. Žila dívka, která byla nejhodnější v okolí a dokázala odpustit úplně všem. Dávala lidem druhou šanci. Všichni jí měli rádi i zvířata se jí nebála, mohla si pohladit jakékoli zvíře, jednorožce, pegase v této době ještě žili opravdu hojně.

Až na její matku, ta jí ze srdce nenáviděla, snad jí i záviděla a nemohla se smířit s tím, že její dcera je hezčí a mnohem mocnější.

Byla zlá a kruté, její služebnictvo se jí bálo a nenávidělo ji. Její dcera jí, ale měla moc ráda, lidí jí říkali ať od ní odejde, že se jí to jednou vymstí a něco jí udělá. Měla svojí matku opravdu ráda, tak s ní zůstala.

Byla opravdu velice okouzlující, o ruku jí žádalo mnoho a mnoho mladíků, bohatých, chudých, hezkých ošklivých, inteligentních, doslova blbců, ale ona se chtě vdávat z lásky. Nezáleželo jí jestli její nastávající bude krasavec, ale jí záleželo spíš, jaký je uvnitř, laskavý, láskyplný a má rád zvířata i lidi stejnou měrou.

Jednoho dne, když odmítla opravdu galantního a bohatého muže, tak jí její matka vyhodila z domu. Byly totiž na pokraji krachu a myslela si, že by je ten sňatek znovu postavil na nohy.

Než dívenku vyhodila z domu pořádně jí zbila a pomocí kouzel jí do ran zanesla velmi zvláštní jed, který zabíjel velmi pomalu, ale i jí ubíral na její neskonalé kráse.

Z posledních sil se dobelhala k jedné chatce na mýtince v nedalekém velmi hustém lese. Zaklepala na dveře a vysílením omdlela.

Dveře otevřel samotný velký kouzelník Merlin, v té době byl i hodně mladý a okouzlující, zvířatům rozuměl více než lidem. Hned co dívenku spatřil, vzal jí do náruče a položil do jeho postele. Začal jí léčit všelijakými lektvary a kouzli. Její původní krásu jí, ale nedokázal vrátit, stejně byla velice krásná a Merlinovi se moc líbila. Merlin ten jed co dívence dala do ran, poznal a snažil se jí její původní krásu všelijakými způsoby vrátit, ale aby se jí úplně vrátila nepřišel.
Po dvou týdnech se konečně probudila. Hned si s Merlinem padli do oko, spřátelili se. Dívenka mu nic nevyčítala ba naopak byla mu moc ráda, že jí zachránil život. Pověděla mu taká, že na vnější kráse, tak ani nezáleží, ale spíš na té vnitřní.

Merlin byl moc rád, že to bere takhle. Byl překvapen, že v této době žije tak čistý a laskavý člověk, kdyby jí nepoznal, tak by nevěřil.

Velice rychle se z přátelství stala opravdová a hluboká láska. Uspořádali velkolepou a mimořádnou svatbu. Oddal je král jednorožců, na svatbě byli jediný lidé. Bylo tam spousty zvířat, jak kouzelnických tak nekouzelnických. Svatba byla dokonalá, půvabná ani slovy se nadala popsat. Byli zde víly, elfové, trpaslíci i nějací obři.

Asi měsíc po svatbě zjistili, že spolu čekají děťátko, na mýtince se konalo veselí, všichni byli šťastni, jak manželé tak i zvířectvo v lese.

Jeden elf jim předpověděl, že jejich dítě bude velice mocné. Hned pár měsíců po narození už bude umět kouzlit a nebude potřebovat ani hůlku...... .

Celých dlouhých osmnáct let žil s rodiči na mýtince. Pomáhal zvířatům, chodil po lese a léčil je a chránil je před temnými zvířaty a stvořeními, které ani neměla jména. Všichni ho měli rádi a říkali mu Mocný.

Ale byl mladý a toužil po dobrodružství a chtěl poznat okolní svět, tak se rozloučil s rodiči, kteří z toho neměli moc dobrý pocit.

Po dlouhých šesti letech na mýtinku přišla dívenka jménem Xenie, byla moc půvabná a inteligentní. Řekla jim, že je jejich vnučka a že sem poslal její otec před smrtí. Všichni z toho byly moc smutní.

Zabili ho jeho žena, kterou pohltila tma. Mocného matka se rozhodla, že zjistí kde ona žena je a znovu v ní probudí světlo a tím zničí temnotu v ní. Merlinovi se to nezdálo, nechtěl riskovat a ztratit dalšího člověka, kterého miluje. Nedala si říct a tak se jí vydala hledat.

Našla jí a zjistila, že je tak pohlcena temnotou, že se nadá zachránit. V boji žena na ženu, temnota na světlo, zvítězila temnota. Byla sice hodně z boje vysílená, ale stále živá, zmizela! Říká se, že čeká až znovu nabere dostatek sil, začne rozsévat kolem sebe temnotu a zlo.

Merlin byl ze ztráty své milované velice smutný a vyčítal si, že jí neměl pouštět. Pohřbil jí, udělal jí veliký pomník uprostřed lesa, aby její duše navždy zůstala v lese a čekala až se znovu setká se svým milovaným Merlinem a svojí vnučkou Xenií.

Rozhodl se, že opustí mýtinku a budu cestovat po celém světě. Sebou si také vzal svojí vnučku, kterou učil jak kouzla, tak proniknout do kouzla přírody, byla velice učenlivá a mocná po svých předcích. Dal jí hůlku své zemřelé žena, na sklonku života do hůlky vložil část své moci. Po šestnácti letech své dlouhé cesty a učení své vnučky, narazil na Artuše, který mu připomínal jeho zemřelého syna, který byl stejně šlechetný, moudrý a z celého srdce chtěl pomáhat ostatním a udržet mír.

Po smrti jeho vnučky Xenie, která měla své vlastní děti. Po smrti se má hůlka schovat a předávat si jí z generaci na generaci a až bude temnota připravena i hůlka bude připravena a nejde si právoplatného dědice světla."

Tímto skončilo dlouhé vyprávění a část naší zapomenuté historie. El na se ní dlouho koukala a urovnávali si nově nabyté vědomosti a stutečnost .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím, klikněte, že jste tu byli

klik

Komentáře

1 Enervate Enervate | 23. října 2007 v 20:39 | Reagovat

Super já si tě co nejdřív přidám - pisni pak adresu na tvuj blog :)))

2 Enervate Enervate | 24. října 2007 v 19:16 | Reagovat

tak už sem si tě přidala:) budes mit u me kapcu ke sprateleni:)

3 pantherka pantherka | E-mail | Web | 25. října 2007 v 12:38 | Reagovat

je to bezva povídka, už se těším na pokračování :o) A hodně štěstí do budoucna, přehu ti hodně komentářů, zasloužíš si je :c)

4 Mojka.01 Mojka.01 | E-mail | Web | 4. listopadu 2007 v 9:20 | Reagovat

jj, máš pěknej vzhled, ale co si udělala s www.lightsoul.estranky.cz ????????

tam sem ti už před časem opravila i 6.a 7. kapitolu :)

Tak si tě aspoň spřátelim,ju?

5 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 8. prosince 2007 v 22:11 | Reagovat

wow....super....nevím co jiného mám říct...snad jen...pádím daál..:D

6 Beltrix Beltrix | Web | 26. října 2011 v 20:03 | Reagovat

Zajímavá historie, trošku mi ten začátek připomíná Sněhurku ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama