Prologg

28. prosince 2007 v 22:42 | Lightsoul and Wastow |  Léta v Bradavicích
Tak a tady máte krátký prolog, snad se vám to bude líbit a budete písat komentíky.:)))) Tentokrát jsem psala, kapču já Lightsoul i další je na mě :-)))) Doufám, že se vám bude líbit a budete písat komenty.


Takže jmenuji se Kessidy Whiteová a nedávno jsem se přestěhovala k tetě, po tom incidentu na konci školního roku.
Přijela jsem domů a v obývacím pokoji našla mrtvé rodiče. Docela mě to dostalo, ale to bych nebyla já, abych se utápěla v sebelítosti. Truchlila jsem jen pár dní, než jsem se odstěhovala k tetě.
Jmenuje se Natalia Whiteová, je to sestra mého zesnulého otce, ale po svatbě s mojí maminkou se hodně odcizili a až teď jsem zjistila, jaká je bezvadná. Je moc fajn, má smysl pro humor a hodně mi pomohla. Asi před týdnem jsme vyrazily na Příčnou, abych se trošku rozptýlila a nakoupila nové věci do školy. Přestupuji z Krásnohůlek do Bradavic.
V jednom obchodě jsem potkala jakousi holku jménem Lily Švandová. Je moc hodná a dobře jsem si s ní promluvila o tom, jak to chodí v Bradavicích. Pověděla mi něco o profesorech, o historii Bradavic a hlavně o kolejích.
Lily chodí do Nebelvíru. Řekla mi, že tam nejspíš budu chodit také.
Abych se přiznala, moc se těším na Lili a její kamarádku Nelu.
Na Příčné ve zvěřinci jsem si koupila kocourka, černého s bílým čumáčkem a sněžnou sovu, která byla zvláštní a jiná než ostatní sněžné sovy. Byla bílá s nádechem do šedomodra.
Nat sice byla za začátku naštvaná, že jsem se ani nezeptala, ale pak si je oblíbila. Užili jsme si spolu sousty legrace a ani jsem si neuvědomila, že už zítra odjíždím do Bradavic. Rychle jsem seběhla schody, ještě se musím zeptat, jak to bude zítra probíhat.

"Ahoj."
"Ahoj, tak co máš už sbaleno?" zeptala se Nat, hned jak mne uviděla.
"Jo, už mám jen nějaké učebnice, abych si je večer mohla pročíst."
"No, tak nepřeháněj to s tím učením, jsi jak tvoje matka." Posmutněla jsem.
"Ježiš, promiň, já nechtěla."
"To je dobrý, to není kvůli tomu, co jsi povídala o mamce, ale protože to říkal i Tom v Krásnohůlkách a už ho asi nikdy neuvidím. Hodně se mi po něm stýská."
"To je ten tvůj?"
"Hm, ale proto jsem nepřišla. Chtěla jsem se tě zeptat, jak to zítra bude probíhat." zeptala se.
"No asi takhle: ráno tě vzbudím, přemístím tě kousek od nádraží a doprovodím tě k vlaku. Až dojedeš do Bradavic, pojedeš loďkami s prvňákama do hradu, kde si vás převezme profesorka McGonagallová. Zavede tě s ostatními prvňáky k Moudrému klobouku, který tě pak pošle do příslušné koleje."
"Něco o tom vím. Povídala mi o tom Lily; už se nemůžu dočkat."
"Já se taky moc těšila, když jsem do Bradavic jela poprvé." a zavzpomínala si. No to se tak někdo má takhle si zavzpomínat, ale blíž mi k to mu nic neřekne.
"Kess, měla by sis jít lehnout. Už je pozdě a zítra brzy vstáváš." No jo no to je pořád. Ale co, aspoň si ještě něco přečtu.
"Tak jo, dobrou noc, Nat. A moc ti děkuji za všechno." Usmály jsme se na sebe a já odešla do svého pokoje.
No, už se docela těším, hlavně na Poberty… Uculila jsem se. Ti ještě uvidí, jaké je dělat pořádné žertíky, ale promyšlený… Ach jo, co teď? Asi se půjdu umýt a přečtu si něco o těch formulích, co budeme brát letos. Musím však uznat, že jsou v Bradavicích docela pozadu. Nu což, aspoň bude víc času na kraviny.
Vlezla jsem si do sprchy a pustila jsem si pěkně horkou vodu, jak to mam ráda. Chvilku si jen tak stojím ve sprše, a co neslyším - vedle v pokoji houkání. Ježiš, co ten blb zase vyvádí?! Obleču se a jdu se podívat do pokoje. Neudržím se a začnu se strašně smát. Kulička si hraje se Snížkem. Snížek se na mě podíval prosebně, tak jsem si do náruče vzala Kuličku. Sova se mi usadí na rameno a jemně mě klovne do ucha.
"No jo no, vy abyste se neškádlili," vyčetla jsem jim, vzala si učebnici a zalezla do postýlky, Kulička mě následovala a uložila se mi k nohám. Snížek se uvelebil v klícce.
Čtu si a po nějaký době se mi začnou klížit očka, tak zhasnu lampičku a pořádně se zavrtám.


Tak lidičky, další kapča je na mě, ale pak už to bude střídačka jedno kačpu já a další Wastow. Doufám, že se vám líbila a napíšete komentík :))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím, klikněte, že jste tu byli

klik

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 29. prosince 2007 v 13:11 | Reagovat

začíná to moc zajímavě, těším se na další, no...:) A vyděračská věta...k ohodnocení potřebuju kapitolu :D

2 maggie maggie | Web | 26. ledna 2008 v 22:52 | Reagovat

mno...zní to celkem zajímavě...:))určitě si jdu přečíst další kapči...:))

3 Polgara Polgara | Web | 7. května 2008 v 21:13 | Reagovat

Zajímavý prolog, jenom mě udivuje, že nikdo nedokáže napsat správně jméno Lily a přitom to opisují z knihy

4 Beltrix Beltrix | Web | 6. prosince 2008 v 19:44 | Reagovat

Začátek takový nicneříkající a může se z toho vyvinout zajímavá povídka nebo taky nečitelný blábol.

5 snapeova-SB snapeova-SB | Web | 30. června 2009 v 13:16 | Reagovat

tak jsem se konečně dostala k tvím povídkám . stydím se , že s tím začínám tak pozdě , ale já to napravím . všechno budu mít přečtené hned :-D když se začtu tak ani nespim :-D jdu na další kapitolky . vypadá to zajímavě

6 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 21. února 2010 v 23:58 | Reagovat

Možná bych změnila barvu písma. Ta bílá na červené je vidět dobře, ale když text jde přes obrázek na podkladu, je to nečitelné. Názvy rubrik atd. jsou červené na červeném, takže taky na nic. Jenom taková drobná technická připomínka. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama