7. Kapča - Útok

4. ledna 2008 v 13:22 | Lightsoul |  Peklo života
Tak a tady máte další kapitolku. Chtěla bych jí věnovat, Lence, člověku co mě zachránila před nudou. :-)))))
Doufám, že se vám bude líbit, teď jsem doma, jsem nemocná, tak kapitolky budou rychleji přibývat.
Přeji vám příjemné čtení.
Vaše Lightsoul :-))))

"Teda kluci, vy vypadáte," smála se jim Sam.
"Ty máš co říkat," utrhl se na ni její bratr.
"Abych vás zchladil, tak Sam z vás je na tom po fyzické a i té psychické stránce asi nejlíp," což kluky docela hodně rozzuřilo a Sam potěšilo, ale Ted pokračoval s hodnocením dál, "má pravdu, že by to chtělo vylepšit. A proto, i když se ostatním nebude zdát dost věrohodná, můžu ji učit dál. Co ty na to?" a podívá se na ní.
"Jé, tak to by bylo supr." Zářivě se na něj usmála.
"A co se týče tebe, Tome, jsi na tom z tý vaší partičky nejlíp. Ale teď je hlavní cvičit, cvičit a cvičit."
"Jo, tak to jsi nám říkal už na začátku a pořád nic!" vykřikl na něj Jerry.
"Protože nechcete. Bojové umění není o tom, že se bude běhat a posilovat a cvičit, ale vy musíte chtít soustředit se na jednotlivé chvaty. Vcítit se a být soustředěný, neustále pozorovat okolí," a pak tiše dodala, tak aby to slyšeli jen oni: "Někdo nás už nějakou dobu sleduje."
"Jo, taky jsem si všiml. Chovejte se nenápadně a pojďte tady k tý straně. A hlavně se chovejte normálně," pověděl všem Ted a nenápadně je vedl ne levou stranu pěšiny, co vedla lesem, jímž šli.
"Musím říct, že ani já bych to tak neřekl, ale máš skutečně pravdu, Sam. To nejsou jen výkopy, musíte se v tom vyžít." Podívali se na něj skepticky a tak trochu s obavami. Sam na sobě nedala nic znát, nenápadně si vzala jednu větší větev, kterou našla na zemi. Měla ji jako hůl.
Ted se jí zeptal: "Proč si ji bereš, to jsem tě tak unavil?"
Jakoby uraženě se na něj usmála. "Ne to ne. Ale je to dobrý, víš, jen tak se opírat o klacek. Je to fakt docela fajn, měli byste to taky vyzkoušet." A sehnula se pro další dvě. "Zkuste to." Jednu podala Tomovi a druhou podala Alexovi. Popošla dál a našla další dvě. Podala je i zbylým a mrkla na ně. Ted se na ni usmál pokývl jí hlavou.
"Tak jo no, když jinak nedáš…" prohlásil potom, co mu dala klacek a potichu jí pošeptal: "Tak to byl dobrý nápad." Usmála se a mrkla na něj.
Pokračovali dál a čekali na útok, povídali si tak nějak o všem možném, ale o ničem, co by se popřípadě mohlo hodit nepříteli. A vtom to přišlo. Z pravé strany cestičky na ně zaútočili upíři. Bylo jich šest. Bylo poznat, že jsou jiní než Tom a Ted. Vypadali stejně hrozivě jako Drake.
Sam se překlonila a ohnala se klackem. Měla štěstí, náraz vydržel a dva krvelační upíři leželi na zemi. Ale rychle se vzpamatovali a vrhli se na ni zase.
Tom bojoval s jedním z nich, Jerry s Alexem s dalším a Ted s posledním. Sam na tom byla nejhůř, byli na ni dva, nevzdávala se však. To by totiž nebyla ona, aby se vzdala. Tekla jí krev ze rtu, avšak jeden z nich už byl propíchnut stříbrným kůlem, jejž jí, ještě než zaútočili, dal Ted. Ležela na zemi a byla už unavená. Tom právě zabil upíra, Jerry s Alexem už taky, ale byli hodně vyčerpaní. Též leželi na zemi a oddechovali.
Ted byl na tom poměrně slušně, tak šel pomoct Sam, než k ní však doběhl, už měl upír kůl v hrudi, rozpadl se na prášek jako ti ostatní.
Lehla si vedle kluků a oddechovala.
"Tak to bylo něco," řekl Alex. Podívali se na něj s otázkou v očích.
Všichni byli v pořádku, jen byli unavení a měli pár modřin, roztržený ret nebo zlomený nos. Což bylo dobré, jelikož dopadli mnohem lépe než ti, co je napadli.
"Tím myslím Sam, ta jim to ale natřela."
"Jo, to mi povídej," ozval se Tom. Sam nevnímala a přemýšlela. Ten styl boje, jakým bojovali, se jí zdál povědomý.
"Sam, co je?" optal se jí Tom poté, co si všimnul, že je zamyšlená.
"Ale nic. Jen styl boje, jakým bojoval ten poslední, se mi zdál povědomý. Ale to asi nic, možná se mi to jen zdálo." To však netušila, jak moc se mílí. To byla podstatná věc, na kterou časem bude vědět odpověď.
"Tak jo, mládeži, myslím, že by to už stačilo a můžeme pokračovat dál," vybídl je Ted. Pomalu vstali a vydali se na cestu, teď se jim klacky, jež jim prve dala Sam, náramně hodily. Šli mlčky, Sam byla pořád zahloubaná do svých myšlenek. Koho jí ten upír připomínal? Věděla, že ty zrzavé vlasy do ruda se mu změnily až po přeměně na upíra. Prozatím to nechala být, popřemýšlí o tom zítra přes den. Teď ji zajímalo něco úplně jiného.
8.Kapča

Tak doufám, že se vám kapča líbila a doufám že se budete těšit na další. :-)))))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 4. ledna 2008 v 17:08 | Reagovat

suprová kapitolečka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama